Հայերը Վաշինգթոնում Ադրբեջանի դեսպանատան դիմաց բողոքի ցույց են անցկացրել
Սումգայիթի ջարդերի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ ԱՄՆ-ի հայ համայնքի ներկայացուցիչները բողոքի ակցիա են անցկացրել Վաշինգթոնում Ադրբեջանի դեսպանատան շենքի դիմաց:
Ցուցարարների ձեռքին «Կանգնեցրեք Ալիևին», «Սումգայիթ 30» և «Արցախը Հայաստանն է» գրությամբ պաստառներ են եղել:
Ակցիայի մասնակիցներն ադրբեջանական իշխանություններից պահանջել են ճանաչել 1988-ի ջարդերը: Այս մասին ասվում է Ամերիկայի Հայ Ազգային Կոմիտեի (Armenian National Committee of America, ANCA) ֆեյսբուքյան էջում:
Ակցիայի ավարտին հայկական Սուր Խաչ եկեղեցու վանահայր Սարգիս Ակտավուկյանը աղոթք է կարդացել Սումգայիթի զոհերի հիշատակին: