Պուտինն ու Նազարբաևը քննարկել են Հայաստանի իրավիճակը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են Հայաստանի իրավիճակը:
Այս մասին հայտնում է Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ երկու երկրների ղեկավարները կարծիքներ են փոխանակել Հայաստանի իրավիճակի, ինչպես նաև միջազգային օրակարգի մի շարք ակտուալ հարցերի շուրջ, անդրադարձել երկու պետությունների համագործակցության հեռանկարներին:
ՌԴ և Ղազախստանի ղեկավարների կարծիքով՝ դրական է 2017թ. ընթացքում ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում արտաքին և փոխադարձ առևտրի ծավալների մեծացումը՝ 24,4% և 26,1% համապատասխանաբար: