Հայտնի են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Վրաստան այցից Թբիլիսիի սպասելիքները. վրացական լրատվամիջոցներ
![]() 1536 Չորեքշաբթի, 30 մայիսի, 2018 թ., 11:40 ՀՀ նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա այցով ժամանել է Վրաստան, գրում է Sputnik Georgia-ն: Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Թբիլիսի կնոջ հետ: Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում հայկական պատվիրակությանը դիմավորել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար, փոխվարչապետ Միխայիլ Ջանելիձեն: «Այցի ընթացքում մենք կքննարկենք հարցեր, որոնք վերաբերում են առևտրային հարաբերություններին, մշակութային կապերին, ինչպես նաև հարցեր՝ կապված մեր քաղաքական երկխոսության և տարբեր ձևաչափերով համագործակցության հետ: Վստահ եմ, որ այցը երկկողմ հարաբերություններում նոր արդյունքներ կտա»,- ասել է Ջանելիձեն Rustavi2 հեռուստաալիքի եթերում: Վրացական լրատվամիջոցը նշում է, որ Փաշինյանն օդանավակայանից ուղևորվել է Վրաստանի կառավարություն, որտեղ հանդիպել է վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ: Նշենք, որ հանդիպումն ընթանում է փակ, ավելի ուշ կողմերը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար համատեղ հայտարարությամբ հանդես կգան: |