Նիկոլ Փաշինյանի հարցազրույցը Euronews-ին
![]() 1352 Ուրբաթ, 13 հուլիսի, 2018 թ., 11:10 Հայաստանը մնում է Ռուսաստանի մոտ դաշնակիցը և հույս ունի հետագայում ևս զարգացնել ինչպես Ռուսաստանի, այնպես էլ արևմտյան երկրների հետ հարաբերությունները: Այս մասին Euronews-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Մենք մնում ենք Ռուսաստանի մոտ դաշնակիցը և հույս ունենք զարգացնել հարաբերություններն ինչպես Ռուսաստանի, այնպես էլ ՆԱՏՕ-ի, արևմտյան երկրների, Եվրոմիության և ԱՄՆ-ի հետ: Մենք չենք պատրաստվում կտրուկ փոխել մեր արտաքին քաղաքականությունը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը: «Հայաստանը ՆԱՏՕ-ի գործընկերն է: Մենք մասնակցում ենք ՆԱՏՕ-ի երկու առաքելություններին՝ Կոսովոյում և Աֆղանստանում: Դա հնարավորություն է տալիս մասնակցել միջազգային հարթակում անվտանգության ապահովմանը: Սակայն մենք նաև ՀԱՊԿ անդամ ենք և մեզ տեսնում ենք այդ կազմակերպությունում»,- հստակեցրել է ՀՀ վարչապետը: Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ էր ունեցել՝ Աֆղանստանում խաղաղության և կայունության միջազգային ջանքերին նվիրված միջոցառմանը: |