Նիկոլ Փաշինյանի սպասվող հրաժարականի պատճառով ՀԱՊԿ նիստը Երևանից տեղափոխվել է Մոսկվա
![]() 1230 Երեքշաբթի, 16 հոկտեմբերի, 2018 թ., 10:20 Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) խորհրդարանական վեհաժողովի նիստը որոշվել է Երևանից տեղափոխել Մոսկվա: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՌԴ Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը, փոխանցում է РИА Новости-ն: Նիստը կկայանա հոկտեմբերի վերջին: Կալաշնիկովի խոսքով՝ նիստի տեղափոխումը կապված է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի սպասվող հրաժարականի և ԱԺ լուծարման հետ: «Հայաստանի խորհրդարանն, ամենայն հավանականությամբ, կկատարի իր պարտականությունները մինչև նոր ընտրությունները: Սակայն եթե ամեն բան ընթանա այնպես, ինչպես մենք ենք ենթադրում, ապա ո՞ւմ հետ ենք անցկացնելու նիստը, ժամանակավոր պաշտոնակատարների՞: Դա անտրամաբանական է և սխալ»,- ասել է Կալաշնիկովը: |