«Իշխանություններին շնորհավորում եմ. ՄԻԵԴ-ում արդեն գործ կա ձեր դեմ». Էդմոն Մարուքյան
![]() 1107 Հինգշաբթի, 17 հունվարի, 2019 թ., 11:55 ՀՀ-ում մարդու իրավունքների վիճակն այնքան էլ լավ չէ, ԱԺ-ում հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ բերելով օրինակներ: Հիշեցնենք՝ օրենսդիրը քննարկում է Մարդու իրավունքների պաշտպանության ու հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը: Դիմելով իշխանություններին՝ Մարուքյանը շարունակեց. «Մեր իշխանություններին ուզում եմ շնորհավորել. ՄԻԵԴ-ում արդեն կոմունիկացված գործ կա ձեր դեմ՝ նախաքննության մարմինների իրականացրած որոշ գործերով փնթի վարված նախաքննության հետ կապված: Տպավորություն է, որ գաղտնալսման դեպքը տենց անցավ-գնա՞ց. ոչ, չի մարսվել, դրա ձայնը դեռ կլսեք Եվրոպական դատարանում»: Պատգամավորը խոսեց նաև ՄԻԵԴ-ում Սամվել Մայրապետյանի գործի մասին. «Երբ տեղեկացա, որ նրա գործն այդքան արագ կոմունիկացվել ա, ապշեցի: Ես 5 տարի ա՝ ՄԻԵԴ-ում գործեր ունեմ, դեռ չի սկսվել նամակագրությունը: Սենց ո՞ւր ենք գնում... ուռռա՜, ուռռա՜ ասելով գնալու ենք, խայտառակ լինենք»: |