«Մենք պատրաստ ենք Թուրքիայի հետ հարաբերություններ հաստատել առանց նախապայմանների». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 942 Հինգշաբթի, 11 ապրիլի, 2019 թ., 15:15 Ստրասբուրգում ընթացող Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) գարնանային նստաշրջանի լիագումար նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձավ Թուրքիայի հետ հարաբերություններին: «Ցավոք սրտի Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ, ըստ էության, մենք չունենք դիվանագիտական հարաբերություններ և սրանով ամեն ինչ ասված է: Թուրքիան Հայաստանի հետ հարաբերությունների հաստատումը կապում է Ադրբեջանի հետ մեր հարաբերություններով: Հայաստանը իր հերթին չի փոխել իր դիրքորոշումը. մենք պատրաստ ենք Թուրքիայի հետ հարաբերություններ հաստատել առանց նախապայմանների»,- ասել է ՀՀ վարչապետը: Անդրադառնալով Ադրբեջանի հետ Հայաստանի հարաբերություններին՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է. «Հարաբերություններն Ադրբեջանի, ինչպես նաև մեր մյուս հարևանների հետ պատկերացնում ենք խաղաղության օրակարգի շրջանակներում և ուրախ եմ, որ իր գործունեության ընթացքում մեր Կառավարությունը կարողացել է մեր հարաբերությունների սեղանին դնել հենց խաղաղության օրակարգը»: |