Մոսկվայում այսօր կկայանա Մնացականյան-Մամեդյարով-Լավրով եռակողմ հանդիպումը
![]() 1096 Երկուշաբթի, 15 ապրիլի, 2019 թ., 12:40 Այսօր Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն Մոսկվայում: Նրանք կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հեռանկարները: Հանդիպմանը կմասնակցեն նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիկտոնին (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆֆերը (ԱՄՆ): Փակ խորհրդատվությունները կանցկացվեն մարտի 29-ին Վիեննայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունների արդյունքների հիման վրա: Ավստրիայի մայրաքաղաքում կայացած Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը փաստացի նրանց չորրորդ հանդիպումն էր, սակայն առաջին անգամ պաշտոնական բանակցությունները անցկացվեցին հենց այս հանդիպման ընթացքում: Ավելի վաղ նրանք հանդիպել էին Դուշանբեում և Սանկտ-Պետերբուրգում (անցյալ տարվա սեպտեմբերին և դեկտեմբերին), ինչպես նաև Դավոսի (հունվարի 22-ին) Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում՝ ԱՊՀ գագաթաժողովների շրջանակներում: |