«Ո՞ւր պիտի փախնեն, երկրագունդը փոքր է». Նիկոլ Փաշինյանը՝ Արամ Հարությունյանի ու Միհրան Պողոսյանի մասին
![]() 889 Ուրբաթ, 26 ապրիլի, 2019 թ., 14:10 «Որևէ մեկի անմեղության կանխավարկածը պետք չի խախտել: Նույնիսկ իմ ընտանիքի անդամները և բոլորը հավասար են օրենքի առաջ: Իրավիճակներին մեր վերաբերմունքը չպետք է լինի, թե ում հանդեպ ինչ վերաբերմունք ունենք, այլ՝ թե ինչ հարաբերություն ունի այն օրինականության ու ճշմարտության հետ»,- անդրադառնալով ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանին առաջադրված մեղադրանքին, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ վարչապետը: Հարցին՝ ինչպե՞ս եղավ, որ Արամ Հարությունյանը տեսադաշտից կորեց, նույնը՝ Միհրան Պողոսյանը, վարչապետը պատասխանել է. «Պատգամավորի կարգավիճակն օգտագործեց ու տեսադաշտից կորեց. քանի դեռ պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկված չէր, որևէ մեկը նրա նկատմամբ որևէ լծակ չուներ: Պողոսյանը նույնպես օտվեց անձեռնմխելիությունից ու դուրս եկավ ՀՀ-ից... Ո՞ւր պիտի փախնեն, երկրագունդը փոքր է»: |