«Կան ահազանգեր, որ Արցախում ցանկալի թեկնածուների համար ձայներ գնելու նպատակով շինանյութ են բաժանում». Հայկ Խանումյան
![]() 2507 Շաբաթ, 10 օգոստոսի, 2019 թ., 10:09 Արցախի ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Հայկ Խանումյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Արցախում ՏԻՄ ընտրություններ են: Իշխանությունները քաղաքական կամք չունեցան գնալու ՏԻՄ նոր օրենքի ընդունման, ինչի հետևանքով կրկին ունենալու ենք համայնքի բնակիչների խնդիրները լուծելու անընդունակ համայնքներ: Որոշ համայքներում թեկնածուների առաջադրման վերջին ժամերին է միայն թեկնածու հայտնվել՝ այն էլ շրջանի ղեկավարների ակտիվ աշխատանքից հետո: Արդեն կան ահազանգեր, որ շրջանի որոշ ղեկավարներ օգտագործում են պետական տարբեր ծրագրեր՝ իրենց ցանկալի թեկնածուների համար ձայներ գնելու նպատակով: Մասնավորապես բաժանում են շինանյութ: Չի բացառվում, որ այս անգամ էլ ականատես լինենք թիթեղյա ընտրությունների: Հաջողություն եմ մաղթում արդար ընտրապայքարն ամեն ինչից վեր դասող թեկնածուներին և ընտրողներին»: |