Թուրքիան հետաքրքրվեց ռուսական Սու-35-ով՝ ԱՄՆ-ի հետ վեճի պատճառով. ԶԼՄ-ներ
Ներկայումս Թուրքիայի Զինված ուժերի գնումների համար պատասխանատու անձինք արդեն բանակցություններ են վարում ՌԴ զինված ուժերի հետ և ուսումնասիրում են Սու-35 ձեռք բերման տարբերակը, հայտնում են թուրքական ԶԼՄ-ները:
Թուրքիան չի բացառում Ռուսաստանից բազմաթիրախային Սու-35 կործանիչներ գնելու հնարավորությունը: Ըստ տեղական ԶԼՄ-ների, այդ որոշումը իշխանությունները կայացրել են այն բանից հետո, երբ Վաշինգտոնն Անկարային դուրս մղեց ամերիկայն F-35 կործանիչների ձեռք բերման ծրագրից:
Այսպիսով, եթե հաստատվի ռուսական ինքնաթիռների գնման հեռանկարը, ապա Անկարան պաշտոնապես պայմանագիր կստորագրի «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ընկերության հետ, հայտնում է թուրքական Yeni Şafak թերթը: