Կառավարության հակագրոհի հետևանքով ոչնչացվել են տասնյակ թալիբ գրոհայիններ
Աֆղանստանում «Թալիբան» ահաբեկչական խմբավորման վրա հակահարձակման հետևանքով այս գիշեր սպանվել է 53 թալիբ գրոհային, հայտնում է Interfax-ը:
Նշենք, որ շաբաթ օրը ծայրահեղական գրոհայինները Փաշթուն Կոթ շրջանի տարածքից խոշոր հարձակում են գործել Մայմանի շրջանի Գադոի Կալա և Հվաջա Նոմուսո բնակելի տարածքների վրա:
Հակահարձակման ժամանակ, որին ներգրավվել է ավիացիան և հրետանին, ոչնչացվել են նաև կարևոր դեր ունեցող թալիբան հրամանատարներ: Սպանված գրոհայինների մարմինները դեռ մարտի դաշտում են, նրանց ինքնությունը պարզվում է:
Ըստ աֆղանական 209-րդ կորպուսի մամուլի քարտուղարի՝ աֆղանական կողմը ունի 4 վիրավոր, խաղաղ բնակչության շրջանում զոհեր չան: