«Ուրեմն ես այդքան ապաշնորհ ու անխելք դավադի՞ր եմ». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 746 Կիրակի, 03 նոյեմբերի, 2019 թ., 23:20 Քիչ առաջ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում քաղաքացիների հետ զրույցում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ կարճ ժամանակ առաջ տարածված այն թեզին, թե Դուշանբեում վերելակի մեջ ինքն Ալիևի հետ գաղտնի դավադրություն է ծրագրել: Ըստ ասեկոսեների՝ դրան ականատես է եղել անվտանգության պատասխանատու Գրիգորի Հայրապետովը, դրա համար էլ վարչապետը նրան առաջարկել է իր դիմումի համաձայն դուրս գալ աշխատանքից: Նա մասնավորապես ասաց. «Ուրեմն ես այնքան ապաշնորհ ու անխելք դավադիր եմ, որ դա անում եմ Ալիևի հետ առաջին իսկ հանդիպման ընթացքում մի մարդու կողքին, ով 10 տարի եղել է Ռոբերտ Քոչարյանի, ևս 10 տարի՝ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի պետը: Կամ լավ, եթե դա իրոք այդպես է, ապա ես նրան ոչ թե պետք է ազատեի, այլ ընդհակառակը՝ պահեի կողքիս, որ կարողանայի նրա վրա ազդեցություն ունենալ: Սա ասում եմ, որ հասկանաք, թե որոշ ուժեր ինչ մակարդակի հակաքարոզչություն են տանում՝ դրա վրա ծախսելով միլիոններ»: |