Թույլատրվել է ծաղիկների, բույսերի, կենդանական կերի առևտուրը, ավտոմեքենաների տեխսպասարկումը
![]() 370 Ուրբաթ, 27 մարտի, 2020 թ., 17:40 Էկոնոմիկայի փոխնախարար Վարոս Սիմոնյանը քիչ առաջ կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է պարետի կողմից արտակարգ դրության պայմաններում հրապարակած նոր որոշմանը՝ տնտեսական գործունեության սահմանափակման վերաբերյալ՝ թույլատրով տնտեսական գործունեության որոշ տեսակների աշխատանքը և նոր արգելք սահմանելով մի քանի այլ տեսակների համար: «Այսօր հրապարկված նոր որոշման ցանկում կարելի է տեսնել այն գործունեության տեսակները, որոնք կարելի է իրականացնել ՀՀ տարածքում, նաև՝ արգելված գործունեության տեսակները: Հանվել են տնտեսական գործունեության տեսակներ, որոնք այս պահին ոչ անքան անհրաժեշտ են, միևնույն ժամանակ՝ ավելացել են այն տնտեսական գործունեության տեսակները, որոնք հանդիսանում են օժանդակող, այսինքն՝ ապահովում են, օրինակ, պարենային ապրանքների անխափան աշխատանքը»,- նշել է Սիմոնյանը: |