«Երբ Հայաստանի և Բելառուսի համար գազի գինը շուկայականից 2-3 անգամ ցածր էր, որևէ մեկը չէր ասում, որ դա քաղաքականություն է»․ Լավրով
![]() 855 Երեքշաբթի, 21 ապրիլի, 2020 թ., 16:05 Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լովրովը տեսակապով հանդիպում է անցկացրել 15 երկրների ներկայացուցիչների հետ ու պատասխանել նրանց հարցերին։ Անրադառնալով Հայաստանին մատակարարվող գազի գնին, Լավրովն ասել է․ «Երբ Հայաստանի և Բելառուսի համար գազի գինը շուկայականից 2-3 անգամ ցածր էր, ոչ մեկ չէր ասում, որ դա քաղաքականություն է»: Լավրովը նշել է, որ դաշնակիցները, իհարկե, պետք է ստանան տնտեսական առավելություններ, և դրանում կասկած չկա: Միևնույն ժամանակ, ըստ նրա, գինը հասել է այնտեղ, որտեղ այժմ գտնվում է պայմանագրային պարտավորությունների պատճառով: Լավրովը համոզմունք է հայտնել, որ հայ և բելառուս գործընկերների դիմումները դիտարկելիս հաշվի են առնվում դաշնակցային հարաբերությունները: |