«ՀՀ ԱԳՆ-ը պետք է պարզաբանումներ պահանջի ՌԴ ԱԳՆ-ից». Էդմոն Մարուքյան
![]() 672 Չորեքշաբթի, 22 ապրիլի, 2020 թ., 13:35 Ապրիլի 22-ին լրագրողների հետ ճեպազրուցում ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, անդրադառնալով ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Արցախի հարցի կարգավորման և գազի գնի վերաբերյալ հայտարարություններին, ասաց, որ ՀՀ ԱԳՆ-ն պետք է պարզաբանումներ պահանջի առ այն, որ տեղեկատվություն է տարածվում շատ բարձր մակարդակով, իսկ ՀՀ ԱԳՆ-ն պնդում է, որ այն չի համապատասխանում իրականությանը: «Ես որպես քաղաքացի, ԱԺ պատգամավոր հավատում եմ մեր ԱԳՆ-ին, բայց միևնույն ժամանակ պահանջում եմ, որ համապատասխան պարզաբանումներ պահանջվեն ՌԴ ԱԳՆ-ից: Նաև կարծում եմ, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նույնպես պետք է անդրադառնա այս հարցին: Չեմ պատկերացնում, որ ՀՀ-ում կարող է լինել մի իշխանություն, որը կարող է գնալ այդպիսի զիջումների, ինչը ներկայացվում էր նշված փաստաթղթի շրջանակում»,- ասաց պատգամավորը: |