«Կռվե՛ք մեզ հետ դեմ առ դեմ, տեսնենք, թե ով կհաղթի». Ալիև
![]() 1062 Չորեքշաբթի, 22 հուլիսի, 2020 թ., 11:05 «Ես կցանկանայի ձեր ուշադրությունն ու ադրբեջանական ժողովրդի ուշադրությունը հրավիրել ևս մեկ խնդրի վրա: Դուք հավանաբար լսել եք, որ երբ մենք ջախջախիչ հարված հասցրեցինք Հայաստանին, նրանք անմիջապես վազեցին պաշտպանություն խնդրելու Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ): Նրանք պահանջում էին, որ ՀԱՊԿ-ը հանդես գա հայտարարությամբ, որը կդատապարտի Ադրբեջանին»,- ասել է Ալիևը՝ ադրբեջանցի սպանված զինվորականների ընտանիքներին մեքենաներ և բնակարաններ նվիրելու արարողության ժամանակ, գրում է minval.az-ը: Ալիևը նշել է նաև, թե ՀԱՊԿ անդամ երկրներից սահմանային վերջին իրադարձությունների կապակցությամբ «Ադրբեջանին իրենց աջակցությունն են հայտնել Ղազախստանն ու Ղրղզստանը՝ Թյուրքալեզու պետությունների համագործակցության խորհրդի շրջանակում, իսկ Բելառուսը՝ Չմիացած երկրների շարժման շրջանակում»: Եզրափակելով իր ելույթը՝ Ալիևը դիմել է ՀՀ իշխանություններին․ «Կռվե՛ք մեզ հետ դեմ առ դեմ և կտեսնենք, թե ով կհաղթի»։ |