Նիկոլ Փաշինյանի հարցազրույցը՝ РБК-ին
![]() 1141 Երեքշաբթի, 28 հուլիսի, 2020 թ., 15:05 Ինչպես հայտնել էինք, օրեր առաջ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել РБК հեռուստաալիքին, որի ժամանակ անդրադարձել է նաև Ռուսաստանում ապրող ադրբեջանցիների կողմից ձեռնարկվող հակահայկական հարձակումներին։ Նա ասել է, որ դրանք ոչ միայն Ադրբեջանի ղեկավարության հակահայկական հռետորաբանության արտահայտություն են, այլև Ռուսաստանն ազգամիջյան բախումների թատերաբեմ դարձնելու փորձ: «Կասկած չկա, որ Ռուսաստանի իշխանություններն ունեն բոլոր միջոցներն ու կարողությունները իրադարձությունների նման զարգացում թույլ չտալու համար: Բայց Ռուսաստանի մեր հայրենակիցներն իրենց հերթին պետք է արձանագրեն, որ չպետք է տրվել սադրանքների և որ Ռուսաստանն ապակայունացնելու մեջ շահագրգիռ են այն երրորդ ուժերը, որոնք ծավալապաշտական-հակահայկական նկրտումներ ունեն Հարավային Կովկասում: Թույլ չենք տա»,- ընդգծել է վարչապետը: Ստորև՝ ամբողջական հարցազրույցը։ |