«Քոչարյանն ու Սարգսյանը ասելիք ունեն միայն դատարանում»․ Արամ Մանուկյան
![]() 1143 Շաբաթ, 22 օգոստոսի, 2020 թ., 14:00 Հայ ազգային կոնգրեսի փոխնախագահ Արամ Մանուկյանը «Ֆակտոր»-ի եթերում, ի պատասխան Սերժ Սարգսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսների վերաբերյալ տրված հարցին, ասել է․ «Իսկ ինչի՞ պետք է նրանք ասուլիս տային, ինձ կարո՞ղ եք ասել․ նրանք ցուցմունք պիտի տային։ Թող ցուցմունք տան, դրանք հրապարակվեն, և տեսնենք՝ ինչ է տեղի ունեցել։ Ինչո՞ւ երկու տարվա ընթացքում անցած քսան տարիների խայտառակ ձախողումների, մեր սուվերենությունը կորցնելու, «Մարտի 1» կազմակերպելու, մարդկանց տներից քշելու, Պապլավոկներում մարդկանց սպանելու գործերը դատարանը չի քննում, և մեր անկախ հանրությունը չի կարողանում իմանալ, թե ինչ կա այդ թղթապանակներում։ Ո՞վ է թույլ տվել այս ձևի մեղադրանքներում կասկածվող մարդկանց ազատության մեջ ասուլիս անել, և մենք էլ ռեկլամում ենք, թե ինչ ասաց։ Ես տեսել եմ իրենց արածը, ես պառլամենտում էի, գիտեմ՝ քանի հեկտար է կորել, ինչ կոռուպցիոն ռիսկեր են եղել, մարդիկ ոնց էին նշանակվում, ոստիկաններն ինչպես էին աշխատում: Այսքանը ես գիտեմ, դրանից հետո մի բան էլ լսեմ Սերժ Սարգսյանի ելո՞ւյթը»,- տարակուսել է ՀԱԿ փոխնախագահը։ |