«Այս պայմանում ո՞նց կարելի է բարձրացնել ուսման վարձը». Գագիկ Ծառուկյան
![]() 2472 Չորեքշաբթի, 26 օգոստոսի, 2020 թ., 11:40 ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը երեկ հանդիպել է կուսակցության երիտասարդական միության անդամների հետ: Նրանցից մեկը դժգոհել է, որ ԵՊՀ-ում ուսման վարձերը կտրուկ բարձրացրել են: «Հիմա՝ համաճարակի ժամանակ, համ էլ վարձերը բարձրացրե՞լ են»,- զարմացել է Ծառուկյանը: «Էս տնտեսական ճգնաժամի, գործազրկության, արտակարգ իրավիճակի ժամանակ, որ պետությունն ա որոշել՝ մարդիկ չաշխատեն, նստեն տունը, ոնց որ ուրիշ երկրներում, պարտավոր ա իր երկրում կատարելու նույն պարտավորությունը... Էս պայմանում ո՞նց կարելի ա բարձրացնել ուսման վարձը, ինչի՞ հիման վրա... Ով ա էդ որոշումը ընդունել... Դրա կեսը հլը մի բան էլ պիտի սուբսիդավորվի, բայց մի բան էլ բարձրացնում են»,- ասել է Ծառուկյանը՝ նշելով, որ ԱԺ-ում պետք է բարձրացնեն այդ հարցը: |
68522.03.2025, 02:12«Գիտխորհրդի կազմում չեն ներառել դոկտոր-պրոֆեսորների՝ պայմանավորված նրանց քաղաքական հայացքներով». Կարապետ Պողոսյան
84520.03.2025, 19:18«Թիվ 76 դպրոցի տնօրենը, ով փորձում էր կոծկել դասադուլի թեման, Հայկազ Բաղմանյանի կինն է»․ Սյուզի Բադոյան
92520.03.2025, 16:54Հաստատվել է դպրոցներում «Վերջին դաս»-ի ուղեցույցը
86419.03.2025, 19:18«Ծնողները երեխաների անվտանգության երաշխիքներ են պահանջել»․ Սյուզի Բադոյան (լուսանկար)
60219.03.2025, 16:30«Երևանի թիվ 76 դպրոցում քաոս է, դասադուլ»․ Սյուզի Բադոյան (տեսանյութ)