Թրամփը հայտարարել է, որ Բայդենը բավականաչափ խելացի չէ՝ Պուտինի հետ բանակցությունների համար
ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Ջո Բայդենը բավականաչափ խելացի չէ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի հետ բանակցություններ վարելու համար: Այս մասին Նևադա նահանգում կողմնակիցների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
«Ես ունեցել եմ հնարավորություն ծանոթանալու Չինաստանի նախագահ Սիի և Ռուսաստանի նախագահ Պուտինի հետ»,- նշել է ԱՄՆ նախագահը։
Թրամփի խոսքով՝ Պուտինն ու Սի Ցզինպինը խելացի ու հնարամիտ մարդիկ են։ ԱՄՆ նախագահը նույնպես պետք է սրամիտ լինի, սակայն Բայդենն այդպիսին չէ։ Դրա համար էլ, Թրամփի կարծիքով, Բայդենն արժանի չէ լինել ԱՄՆ նախագահ։
Ավելի վաղ Թրամփը գոհունակություն էր հայտնել, որ Ջո Բայդենն ընտրություններում լինելու է իր մրցակիցը:
«Մանդատը տոմս է դեպի կալանավայր»․ Նարեկ Կարապետյան (տեսանյութ)
3109:36
«Խուզարկություններ են «Մուլտի Գրուպ»-ի կազմի գրեթե բոլոր ընկերություններում». Իվետա Տոնոյան
2709:30
Թրամփը ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում կհանդիպի Զելենսկու հետ
7609:27
«Խուզարկում են նաև Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող և նրա հետ կապ ունեցող այլ տեղեր»․ Արման Աբովյան (տեսանյութ)