«Մենք չնահանջեցինք, մեր փոխարեն ամեն ինչ վճռված էր». Միհրան Հարությունյան
![]() 2585 Հինգշաբթի, 12 նոյեմբերի, 2020 թ., 21:15 Հունահռոմեական ըմբշամարտի 2016 թվականի օլիմպիական փոխչեմպիոն, Արցախյան վերջին պատերազմին մասնակցած Միհրան Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Եղբայրնեʹր, ես ստիպված եմ խոստովանել, որ ամեն ինչ չէ, որ մեր ձեռքերում է: Մենք այստեղ եկանք՝ թողնելով մեր ընտանիքները, հարազատներին, մտերիմներին: Այնքան մարդ զոհվեց: Այնքան երիտասարդներ, որոնք այս կյանքում դեռ շատ բան կանեին իրենց, իրենց ընտանիքների ու ժողովրդի համար: Հազարավոր տղերք հաշմանդամ դարձան: Ով այդ ամենը մեր հայրենիքի համար, և ոչ ոք չի ասի, որ դա անիմաստ էր: Բայց, ցավոք, ամեն ինչ չէ, որ մենք ենք որոշում: Մենք ինչ-որ բեմականացման մեջ ընկանք, ինչ-որ մի ֆիլմի մեջ, որրտեղ ռեժոսորները դիմակավոր մարդիկ էին: Մենք չնահանջեցինք, մեր փոխարեն ամեն ինչ վճռված էր: Ես ոչ մի պահանջ չունեմ Արայիկ Հարությունյանից, որը այստեղ էր, և անում էր այն, ինչ կարող էր: Ես պատերազմի կողմնակից չեմ, բայց մեզ զրկեցին մեր հողը մինչև վերջ պաշտպանելու հնարավորությունից: Ավելի վատ ոչինչ լինել չի կարող: |