«Մեզ խոստացել են, որ մեր երեխաները չեն մասնակցի դիերի հավաքման աշխատանքներին». զինվորի մայր
![]() 463 Շաբաթ, 28 նոյեմբերի, 2020 թ., 17:00 «Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակն ասաց, որ քայլեր են ձեռնարկվում զինվորների բուժզննումն ու սնունդը կարգավորելու ուղղությամբ: Մենք խնդրեցինք, որ ՊՆ-ից որևէ լիազորված անձ լինի, ի վերջո կան ռազմական հարցեր, ամեն ինչ չենք կարող Մանեից պահանջել: Մանեն մեզ խոստացավ, որ ՊՆ-ից կպահանջի որևէ անձի, ով մեզ հետ հանդիպում կանցկացնի»,- կառավարության մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախում ժամկետային զինծառայողի մայրը: Կինը հայտնել է, որ իրեն անհանգստացնում է այն, որ իր երեխան դիակների հավաքման գործողություններում մասնակցություն չունենա. «Մանեն հավաստիացրեց, որ զինվորները ազատված են դրանից: Մեզ խոստացան, որ պաշտպանության նախարարությունից որևէ պաշտոնյա մեզ հստակ պատասխաններ կտա, այն, ինչ պարտավոր է անել, եթե ինքը կերաշխավորի մեր երեխաների անվտանգությունը, թող մնան»,- ասաց զինծառայողի մայրը: |