Թրամփը մտադիր չէ մասնակցել Բայդենի երդմնակալությանը
ԱՄՆ գործող նախագահ, հանրապետական Դոնալդ Թրամփը մտադիր է հունվարի 20-ին՝ դեմոկրատ Ջո Բայդենի երդմնակալության օրը, Սպիտակ տնից ուղղաթիռով թռչել, այնուհետև Air Force One ինքնաթիռով մեկնել Ֆլորիդա՝ դրանով իսկ բաց թողնելով մայրաքաղաքի բոլոր պաշտոնական արարողությունները, այս մասին հայտնում է Axios պորտալը։
Աղբյուրների տվյալներով՝ Թրամփը ո՛չ կդիմավորի Բայդենին Սպիտակ տանը, ո՛չ էլ ներկա կլինի երդմնակալությանը, փոխարենը Ֆլորիդայում զանգվածային հանրահավաքի ժամանակ ելույթ կունենա համակիրների առջև և կհայտարարի, որ մասնակցելու է 2024-ի նախագահական ընտրություններին: