Փաշինյանը հանրահավա՞ք է ուզում կազմակերպել. ԱԱԾ-ն փակ հարցում է անցկացրել. «Հրապարակ»
![]() 1164 Երեքշաբթի, 08 դեկտեմբերի, 2020 թ., 08:40 «Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ռազմական դրության սահմանափակումների ցանկից հավաքների սահմանափակումը հանելու իմաստը ոչ թե ընդդիմության հանրահավաքների առաջ կանաչ լույս վառելն էր, այլ Նիկոլ Փաշինյանի մտադրությունը՝ հանրահավաք անցկացնել և ապացուցել, որ ինքը դեռևս վայելում է հանրային վստահություն և կարող է ավելի մեծ միտինգ անել, քան ընդդիմադիր 17 ուժերն են անում։ Նրա հանձնարարությամբ օրերս ԱԱԾ-ն փակ հարցում է անցկացրել՝ պարզելու համար, թե որքան մարդ կամովին կներկայանա Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած հանրահավաքին։ Մեր տեղեկություններով, ԱԱԾ-ն զեկուցել է, որ արդյունքը մխիթարական չէ՝ շատ քիչ կլինի մասնակիցների թիվը: Մեզ ասացին, որ դրանից հետո Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է պարզել, թե վարչական ռեսուրսի միջոցով ինչքան մարդ կկարողանան բերել հանրահավաքի։ Հիմա սպասում է այդ տվյալները ստանալուն, որ որոշի՝ անե՞լ հանրահավաք, թե՞ բավարարվել «լայվերով»»։ Մանրամասները՝ թերթի համարում: |