«Անհրաժեշտություն է օրենսդրական կտրուկ միջամտությամբ ապահովել քաղաքացիների տեղեկատվական անվտանգությունը». Վահագն Ալեքսանյան
![]() 288 Երկուշաբթի, 14 դեկտեմբերի, 2020 թ., 03:10 ՔՊ կուսակցության՝ հասարակայնության հետ կապերի համակարգող Վահագն Ալեքսանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ու ո՞վ է հիշում, որ ընդամենը մեկ շաբաթ առաջ #մեդիատեռորիստները մարդկանց տեռորի էին ենթարկում Տավուշի 7 գյուղերի մասին ֆեյքով։ Եթե շփման գծում էսկալացիա չի լինում, ստիպված հորինում են՝ Տավուշի գյուղեր, ադրբեջանական համարներով մեքենայի նկար, որ երևի գուգլից են քաշել ուղղակի ու էսպես շարունակ։ Կարծում եմ՝ անհրաժեշտություն է օրենսդրական կտրուկ միջամտությամբ ապահովել քաղաքացիների տեղեկատվական անվտանգությունը։ Առաջին հերթին, կարծում եմ՝ սրանով պետք է զբաղվեն «Իմ քայլը» խմբակցության իմ գործընկերները։ Բնականաբար, միջամտությունը պետք է լինի մամուլի և խոսքի ազատության սկզբունքների շրջանակներում, սակայն դրա հետ մեկտեղ շատ հստակ պայքարի միջոց լինի մեկ կետից (ի դեպ պարզ չի, թե կետը որ երկրում է) քաղաքացիներին 24 ժամ տեռորի մեջ պահող մեդիայի դեմ»։ |