#Nissan-ը նախատեսում է 2021-ին դադարեցնել վաճառքի ցանցը եվրոպական որոշ երկրներում
Ճապոնական Nissan ավտոարտադրողը մտադիր է այս տարի հրաժարվել իր վաճառքի ցանցից եվրոպական մի շարք երկրներում: Այս մասին հաղորդել է Yomiuri թերթը ՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին:
Աղբյուրի տվյալներով՝ ընկերության նախկին ձևաչափը կպահպանվի Գերմանիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Ֆրանսիայում, Իտալիայում, Իսպանիայում, ինչպես նաև Հյուսիսային Եվրոպայի երկրներում: Եվրոպական մյուս երկրներում Nissan-ի արտադրանքի վաճառք կիրականացվի ֆրանսիական Renault ավտոարտադրողի վաճառքի ցանցի միջոցով:
Nissan-ը 330 միլիարդ իենի (մոտ 3,1 միլիարդ դոլար) վնաս է կրել 2020-ի ֆինանսական տարվա առաջին կիսամյակի համար (2020 թ. Ապրիլի 1-ից սեպտեմբերի 30-ը) նախորդ ֆինանսական տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ: Ավտոարտադրողի զեկույցում նշվում է, որ իրավիճակը բարելավելու համար Nissan-ը մտադիր է նվազեցնել իր ֆիքսված ծախսերը և բարելավել վաճառքների որակը՝ կենտրոնանալով մանրածախ հատվածի վրա: