ԱՄՆ-ում 70 տարվա ընթացքում առաջին անգամ մահապատժի կենթարկեն կնոջ
ԱՄՆ-ի վերաքննիչ դաշնային դատարանը չեղարկել է ստորին ատյանի դատավորի որոշումը, ով հետաձգել է վերջին 70 տարվա ընթացքում առաջին անգամ կնոջը մահապատժի ենթարկելու որոշումը, հաղորդել Է NBC News հեռուստաալիքը:
Դատապարտյալ Լիզա Մոնթգոմերը մեղավոր է ճանաչվել 2004թ․-ին հղի կնոջ առանձնակի դաժան սպանության մեջ: Մահապատիժը կիրագործվի դեկտեմբերի 8-ին Ինդիանա նահանգում՝ մահացու ներարկման միջոցով:
Հետաձգման պատճառ է դարձել այն, որ մեղադրյալի փաստաբանները վարակվել են կորոնավիրուսով, նրանց ժամանակ են տվել ապաքինվելու և պատժի մեղմացման միջնորդություն նախապատրաստելու համար: Շրջանային դատարանը մահապատիժը հետաձգել էր հունվարի 12-ին, սակայն այժմ այդ որոշումը չեղյալ է հայտարարվել, և այն կարող է տեղի ունենալ ավելի վաղ, նշել Է հեռուստաալիքը: