System of a Down-ը հրապարակել է Genocidal Humanoidz երգի տեսահոլովակը. հասույթը կուղղվի վիրավոր զինծառայողներին
![]() 469 Կիրակի, 31 հունվարի, 2021 թ., 11:15 System of a Down ռոք խումբը թողարկել է Genocidal Humanoidz երգի տեսահոլովակը՝ Արցախին օգնությանն ուղղված դրամահավաք իրականացնելու նպատակով։ Ավելի վաղ խմբի ֆեյսբուքյան էջում նշվել էր, որ System of a Down-ը հունվարի 30-ին կազմակերպում է առցանց դրամահավաք՝ աջակցելու Արցախի պատերազմում վիրավորված զինծառայողներին: «Արցախի և Հայաստանի ազատության համար պայքարող զինվորները տուժել են Թուրքիայի կողմից աջակցվող՝ Ադրբեջանի ռազմական հանցագործություններից: Այդ հերոսները վիրավորվել են վերջին հակամարտության ընթացքում և պրոթեզավորման, բժշկական օգնության կարիք ունեն: Մենք առցանց դրամահավաք ենք կազմակերպում՝ ձեռքեր ու ոտքեր կորցրած շուրջ 1000 զինվորի համար՝ օգնելու նրանց վերականգնվել և ապաքինվել, ինչպես նաև գումար հավաքել՝ կենսական նշանակության պրոթեզներով ապահովելու համար։ Ստացված ամբողջ եկամուտն ուղղվելու է այդ գործին»,- ասված է հայտարարության մեջ։ |