Դատարանը Յուլյա Նավալնայային տուգանել է 20 հազար ռուբլով
Մոսկվայի Շչերբինսկի դատարանը 20 հազար ռուբլով տուգանել է Յուլյա Նավալնայային՝ չհամաձայնեցված ակցիային մասնակցելու համար: Այս մասին հայտնել Է դատարանի մամուլի քարտուղար Սվետլանա Եխտանիգովան, փոխանցում է РИА Новости-ն։
«Դատարանը նրան մեղավոր է ճանաչել վարչական իրավախախտման համար և տուգանել 20 հազար ռուբլով»,-ասել է մամուլի քարտուղարը:
Նավալնայան ձերբակալվել է հունվարի 31-ին՝ Մոսկվայում չարտոնված ակցիայի ժամանակ։ Նրան տեղափոխել են «Շչերբինսկի» ոստիկանական բաժանմունք։ Դրանից հետո նրան բաց են թողել՝ դատարան ներկայանալու պարտավորվածությամբ։