«Սերժ Սարգսյանը չունի ո՛չ անշարժ և ո՛չ էլ շարժական գույք, բաժնեմասեր և արժեթղթեր»․ փաստաբան
Շաբաթ, 20 մարտի, 2021 թ., 12:57
Փաստաբան Ամրամ Մակինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Անդրադառնալով Factor TV լրատվամիջոցի կողմից «Դատարանը Սերժ Սարգսյանի գրեթե 1 միլիոն դոլարի գույքը թողեց կալանքի տակ» վերնագրով երեկ հրապարակված հոդվածին՝ անհրաժեշտ եմ համարում հատկապես նյութը հրապարակած լրատվամիջոցի համար ընդգծել, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը չունի ո՛չ անշարժ և ոչ էլ շարժական գույք, բաժնեմասեր և արժեթղթեր, ուստի անշնորհակալ գործ եմ համարում հոդվածում հրապարակված մանիպուլյատիվ ձևակերպումներով և անտեղի ստորակետերով նույն գումարի չափի մասին մի քանի անգամ տարբեր արժույթներով նշելով՝ հանրության վրա այլ տպավորություն ստեղծելը:
Ինչ վերաբերում է ՀՀ երրորդ նախագահի ֆինանսական միջոցներին, ապա կարծում եմ արհեստավարժ լրատվամիջոցը պետք է որ քաջատեղյակ լինի դրանց՝ տարիների ընթացքում ձևավորման աղբյուրի և չափի մասին, որոնց վերաբերյալ սպառիչ տեղեկություններն առկա են Ս. Սարգսյանի հայտարարագրերում: