«Փառք ու պատիվ ինձ, որ կարողացել եմ հաղթահարել էդ ամենը». Անի Զախարյան
![]() 666 Շաբաթ, 03 ապրիլի, 2021 թ., 22:24 «Հայաստանի նոր քաղաքական մշակույթ» կուսակցության նախագահ Անի Զախարյանն այսօր «Ֆրինյուզ»-ի եթերում հայտարարել է, որ երկրում տեղեկատվական բլոկադա է. հեռուստաըներութունները հիմնականում, ըստ Զախարյանի, սպասարկում են «նախկիններին», ուստի ինքը և շատ այլ քաղաքական ուժեր չեն կարողանում լիարժեք օգտվել լրատվականների հնարավորություններից: «Երբ բոլոր հեռուստաալիքներով, որոնք հիմնականում սպասարկում են նախկին համակարգին և սպասարկում են տարբեր քաղաքական բևերների, էդ օղակը, էդ տեղեկատվական դաշտը փակ է քաղաքական գործչի առջև, և էն կշիռը քաղաքական գործիչը չի կարողանում ձևավորել, որովհետև այլ բան է, երբ դու ֆեյսբուքյան լայվեր ես անում, այլ բան է այսպես քաղաքակիրթ պայմաններում երբ մարդուն հյուր են հրավիրում, և մարդը կարողանում է իր ծրագրերը, գաղափարները այ էս ավելի քաղաքակիրթ, հասարակության կողմից ավելի օրակարգային դաշտ ընկալվող դիտարկել հասարակությանը: Ահա, էդ դաշտը տարիներ շարունակ փակ է եղել իմ առջև, և փառք ու պատիվ ինձ..., կներեք, էսօր ինձ պիտի մի քիչ գովեմ, որովհետև դրա տեղն ունեմ, փառք ու պատիվ ինձ, որ կարողացել եմ հաղթահարել էդ ամենը»,- եթերի ընթացքում ասել է Զախարյանը: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |
34100:24Փարաքարում «Միասնություն» դաշինքը տոնում է իր հաղթանակը (տեսանյութ)
170Երեկ, 23:48«Էլ ո՛չ մի ընտրություն առանց կեղծիքի չի կարող լինել հօգուտ ՔՊ-ի». Արա Պողոսյան
151Երեկ, 23:30Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 15 ընտրատեղամասերից (լուսանկար)