Հայտնի է՝ ովքեր կլինեն «Իմ քայլի» առաջին տասնյակում. «Հրապարակ»
![]() 849 Երեքշաբթի, 06 ապրիլի, 2021 թ., 09:28 «Հրապարակ»-ը գրում է. ««Իմ քայլի» նախընտրական ցուցակն այս անգամ տարբերվելու է նախորդից։ Ի տարբերություն 2018-ի, երբ ցուցակը ձևավորում էր կուսակցության վարչությունը, և վարչության հիերարխիայի ներկայացուցիչներին, այսպես ասած, իրավունք էր տրված մի խումբ «յուրայինների» մտցնել ցուցակ, այս անգամ Փաշինյանը միայնակ է կազմում ցուցակը, և այն արտահայտելու է նրա՝ որևէ կուսակցից գոհ կամ դժգոհ լինելու փաստը։ Հաջողվեց պարզել, որ առաջին տասնյակը հետևյալ պատկերն է ունենալու, թեև նախնական է․ այն կգլխավորի Փաշինյանը, երկրորդ-չորրորդ տեղերը կբաշխվեն Արարատ Միրզոյանի, Սասուն Միքայելյանի և Լենա Նազարյանի միջև, դեռ վերջնական որոշում չկա՝ ով է լինելու առաջինը։ Հինգերորդ հորիզոնականում Փաշինյանը տեսնում է ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանին, ապա՝ Սուրեն Պապիկյանին, ութերորդը՝ Տիգրան Ավինյանին, և քանի որ ցուցակի 30 տոկոսը պետք է կանանց ընդգրկել, և ամեն 4-րդը պետք է կին լինի, իններորդ հորիզոնականը կհատկացնեն Լիլիթ Մակունցին, տասը՝ Արայիկ Հարությունյանին»: Մանրամասները՝ թերթի համարում: |