«Տո, ա՛յ բունկերի կռիս, հոկտեմբերի 19-ից հետո ով զոհվել է, քո խղճի վրա է». Հովհաննես Խաչատրյան
![]() 301 Չորեքշաբթի, 14 ապրիլի, 2021 թ., 19:22 ՀՀԿ անդամ Հովհաննես Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Տո այ կապիտուլյանտ, այ քաղաքական մուտիլովչիկ, էտ դու չէի՞ր, որ ասում էիր բանակցությունները սկսում եմ իմ սեփական կետից, դու չէի՞ր, որ ալիևին համարում էիր կառուցողական, դու ու քո փալասը չէի՞ք, որ ասում էիք նոր պատերազմ, նոր տարածքներ, դու չէի՞ր, որ ասում էիր Արցախը Հայաստան է, դու չէի՞ր, որ կանգնեցիր ու ասեցիր Շուշին բանակցվել է, հետո քո ԱԳՆ-ն բացահայտ հայտարարեց, որ դու սուտասան մուտիլովչիկ ես և վերից վար խաբել ես: Տո այ բունկերի կռիս, հանրահավաքները դադարել են դուխդ հելել քեզ ա ուտու՞մ, դու Հայաստանում տեղ չունես ու չես ունենալու, դու մեզ առողջ ես պետք մենք դեռ կայացնելու ենք «հայկական նյուրնբերգը»: Հոկտեմբերի 19-ից հետո ով զոհվել է, քո խղճի վրա է, ու դու պատասխան ես տալու: Քո ամբողջ քաղաքական կապիտալը խաբեությունն է, իսկ քո թուրքական արտադրության ուսապարկերի ուսերի վրա գլուխ չէ դրված, «ամեն բան չէ, որ գլուխ է», բայց մեծ հարց է թե ինչի գլուխ է»: |