ՀՀ փոխոստիկանապետը՝ կեսգիշերին Մեղրու քաղաքապետի տանն իրականացված խուզարկության մասին
![]() 953 Հինգշաբթի, 22 ապրիլի, 2021 թ., 12:40 Այսօր՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում, ՀՀ փոխոստիկանապետ Արա Ֆիդանյանը, անդրադառնալով Մեղրու քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանի տանն իրականացված խուզարկությանը և նրան ոստիկանություն հրավիրելուն, ասաց․ «Առերևույթ խուլիգանության դեպքեր են այնտեղ տեղի ունեցել, որով ոստիկանությունը ձեռնարկել է համապատասխան միջոցառումներ»։ Հարցին, թե անհետաձգելի գործողություններ են իրականացրել գիշերվա ժամը 3-ի՞ն, Ֆիդանյանն ասաց․ «Նախաքննության ընթացքում կներկայացվի, թե ինչով էր պայմանավորված ցանկացած գործողություն»։ Հարցին, թե հնարավո՞ր է կիրառվի կալանք, փոխոստիկանապետը նշեց․ «Կալանավորելու մասին խոսք չկա, քանի որ կալանքը, որպես խափանման միջոց, ընտրվում է դատարանի կողմից․ ներկայում ընթանում են համապատասխան միջոցառումներ։ Եթե մերժվի այն մոտեցումը, որ տեղի է ունեցել խուլիգանություն, հետևաբար, տվյալ անձի նկատմամբ կամ առհասարակ որևէ գործողություն չի իրականացվի»։ Նշենք, որ Մխիթար Զաքարյանը Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի կողմից ստեղծված «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության անդամ է: Նա երեկ ներկա էր Նիկոլ Փաշինյանի դեմ բողոքի ցույցին: |