Նիկոլ Փաշինյանի արձագանքը՝ Միքայել Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթին
![]() 1170 Հինգշաբթի, 20 մայիսի, 2021 թ., 11:20 «Համացանցում հրապարակվում ա թուղթ, որի 90 տոկոսը ծածկված ա ու դա ներկայացվում ա որպես ապացույց, որ ՀՀ կառավարությունը ստորագրում է հակահայկական փաստաթուղթ»,- քիչ առաջ Կառավարության նիստի սկզբում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով երեկ Միքայել Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթին: «Այս գործողությունները այլ կերպ, քան Ադրբեջանի տեղեկատվական պայքարի գործակալներ, գործակալական ցանցի գործունեության, ես չեմ կարող մեկնաբանել»,- հավելեց նա: «Այն լուծումները, որոնք այս պահին մեր միջազգային գործընկերների հետ ձեռք են բերված նախնականում, 100 տոկոսով համապատասխանում են ՀՀ շահերին: Այո, եթե Ադրբեջանը էդ պայմանավորվածություններն իրագործի ու էն պայմաններում, ինչ որ խոսել ենք, ես այդ թուղթը ստորագրելու եմ: Ես դա չեմ հրապարակի, որովհետև կոռեկտ չէ՝ աշխատանքային թուղթ է, բանակցություններ են ընթանում և այլն»,- հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատարը: |