Շոյգուն հանդիպել է Հարությունյանի հետ
Մոսկվայում տեղի է ունենում ՌԴ պաշտպանության նախարար, գեներալ Սերգեյ Շոյգուի և ՀՀ Պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի աշխատանքային հանդիպումը:
«Մենք կքննարկենք տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահ ուժերի աշխատանքի հետ և, իհարկե, այս պահին ծագած բոլոր սուր խնդիրները»,- ասել է Շոյգուն:
«Այսօր մենք կքննարկենք համագործակցության բոլոր ուղղությունները, որոնք իմ գնահատմամբ շատ հաջող են զարգանում»,- նշել է Հարությունյանը:
Բացելով հանդիպումը՝ Շոյգուն ասել է, որ Ռուսաստանն ու Հայաստանն ամրապնդում են ռազմական փոխգործակցությունը՝ ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ միջազգային կառույցների, առաջին հերթին՝ ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում:
«Երկկողմ համագործակցության բարձր մակարդակի ցուցանիշ է Հայաստանում 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի գործունեությունը, որը դիտարկում ենք որպես տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման կարևոր գործոն»,- շարունակել է նա: