Ուշագրավ իրավիճակ. Փաշինյանը դրժել է խոստումը. «Ժողովուրդ»
![]() 890 Երեքշաբթի, 08 հունիսի, 2021 թ., 09:00 «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Առաքելություն» և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունների միջև թշնամանքն է՛լ ավելի է խորացել, և այն պատգամավորները, որոնք «Առաքելություն» կուսակցությունից են և այժմ հանդիսանում են «Իմ քայլը» խմբակցության անդամներ, առիթը բաց չեն թողնում ամենուր հայտարարելու, թե Նիկոլ Փաշինյանն իրենց հետ վատ է վարվել, չի գնահատել նվիրվածությունը: Պարզվում է՝ նոյմբերի 9-ի խայտառակ կապիտուլյացիայի փաստաթղթի ստորագրումից հետո «Առաքելության» պատգամավորները ցանկացել են լքել խմբակցությունը, բայց Նիկոլ Փաշինյանը «Առաքելության» ղեկավար Մեսրոպ Առաքելյանին համոզել է պահել իր թիմին «Իմ քայլը» խմբակցությունում, բայց 6 ամիս անց դրժել է նաև այդ խոստումը։ Երբ նախկին սոցապնախարար Մեսրոպ Առաքելյանը պաշտոններ է ցանկացել՝ ասելով, թե պետք է կոալիցիա կազմել, մերժում է ստացել։ Հիշեցնենք, որ «Առաքելություն» կուսակցության պատգամավորներն են՝ Վահե Հովհաննիսյանը, Արտաշես Պետրոսյանը, Եղիշե Սողոմոնյանն ու Կորյուն Մկրտչյանը։ Մանրամասները՝ թերթի համարում: |