«Ցանկություն չունենք ընդդիմությանը հասանելիք թափուր պաշտոնն անմիջապես վերցնել»․ Անդրանիկ Քոչարյան
![]() 600 Երեքշաբթի, 14 դեկտեմբերի, 2021 թ., 11:48 Ինչպես արդեն հայտնել ենք, այսօր ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության մշտական հարցերի հանձնաժողովն արտահերթ նիստ էր հրավիրել՝ ընտրելու հանձնաժողովի փոխնախագահի թեկնածուին։ Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հայտարարեց, որ այս շաբաթ «Հայաստան» խմբակցությունը թեկնածու չի ներկայացրել, որով տվյալ իրավասությունն անցնում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությանը։ «Մենք արդեն գտնվում ենք իրավակարգավորման այլ դրույթի տիրույթում և իշխող խմբակցությունն իրավասու է իր կողմից թեկնածու առաջադրել»,- նշեց Քոչարյանը՝ միաժամանակ ընդգծելով, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը թեկնածու չի առաջադրել։ «Մենք ցանկություն չունենք ընդդիմությանը հասանելիք թափուր պաշտոնն անմիջապես վերցնել»,- նշեց Քոչարյանը՝ հույս հայտնելով, որ եկող շաբաթ «Հայաստան» խմբակցությունը կառաջադրի իր թեկնածուին։ «Հակառակ դեպքում իշխող խմբակցությունն է որոշելու հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածուին»,- հավելեց նա։ Հիշեցնենք՝ «Հայաստան» խմբակցությունը 14 անգամ առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը. իշխող ուժը դեմ էր քվեարկել: |