«Ադրբեջանը հումանիտար բեռի հետ ահաբեկիչներ է ուղարկում Ուկրաինա»․ Վարդան Ոսկանյան
![]() 254 Երկուշաբթի, 07 մարտի, 2022 թ., 20:48 «Ադրբեջանից Լեհաստանով Ուկրաինա տեղափոխվող բեռը հումանիտար լինել չի կարող»,- «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցում նման կարծիք է հայտնել իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։ «Մենք գործ ունենք կամ ահաբեկիչների, կամ էլ զենքի և ռազմամթերքի հետ»,- ասել է նա՝ բացատրելով, թե ինչ հանգամանքերից ելնելով է նման եզրակցության հանգել։ «Մենք որևէ տեղեկատվություն չունենք, թե ինչ եղան 44-օրյա պատերազմի ժամանակ Մերձավոր Արևելքից Ադրբեջան տեղափոխված ահաբեկիչները։ Կարելի է ենթադրել, որ նրանք առնվազն մասնակիորեն շարունակում են մնալ Ադրբեջանում»,-նշել է իրանագետը։ Նրա խոսքով, այս վարկածը գալիս է ապացուցելու նաև Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի տարօրինակ հայտարարությունը, որում Ադրբեջանին հորդորվում էր զգույշ լինել, իր տարածքում ահաբեկիչներ տեղակայելուց և նրանց ներկայությունից առհասարակ։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։ |