Cosmopolitan և Esquire ամսագրերը կդադարեն հրատարակվել Ռուսաստանում
Esquire-ի ապրիլյան համարը կլինի վերջինը։ Hearst մեդիա կոնցեռնը դադարեցնում է համագործակցությունը Elle, Esquire և Cosmopolitan ամսագրերի ռուսերեն տարբերակների հրատարակիչների հետ։
WWD արդյունաբերական ռեսուրսը, վկայակոչելով Hearst Magazines-ի նախագահ Դեբի Չիրիչելային, ասում է, որ ամերիկյան Hearst Magazine մեդիա խումբը դադարեցնում է իր համագործակցությունը Shkulev Media և Independent Media փայլուն ամսագրերի ռուս հրատարակիչների հետ: Ամերիկացի հրատարակիչն այս որոշումը բացատրել է որպես «մարդասիրական ճգնաժամի սրացում»։ Միաժամանակ ընկերությունը պատրաստ է «ռեսուրսներ տրամադրել» ռուսական գրասենյակների աշխատակիցներին, որպեսզի նրանք չտուժեն նման որոշման արդյունքում։
Հաղորդվում է, որ Shkulev Media Holding-ի աշխատակիցներն արդեն ստացել են տեղեկագիր ընկերության սեփականատեր Վիկտոր Շկուլևից, որը հաստատում է Հերստի՝ խմբի բիզնեսից դուրս գալը։ «Այժմ ես 100%-ով պատասխանատվություն եմ կրում ընկերության հետագա աշխատանքների կազմակերպման համար։ Մենք այժմ միավորված ենք «Շկուլև» մեդիա հոլդինգում և կշարունակենք աշխատել՝ ելնելով լսարանի շահերից», - ասվում է Շկուլևի նամակում, որը մեջբերում է RBC-ն: