«Առաջիկա շաբաթներին իրավիճակը կվատթարանա». Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար
Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Ալեքսեյ Ռեզնիկովը Ռուսաստանի դեմ պատերազմի առաջիկա շաբաթներին կայունության և միասնության կոչ է արել, հայտնում է РБК-Украина-ն։
Նրա խոսքով, առաջիկա մի քանի շաբաթների ընթացքում իրավիճակը կմնա ծանր։
«Պայմանագրերի գործնական իրականացումը, վերապատրաստումը և նյութատեխնիկական ապահովումը որոշակի ժամանակ է պահանջում։ Իսկ Ռուսաստանն արդեն ուժեր է կուտակել Ուկրաինայի արևելքում լայնածավալ հարձակման համար»,- ասել է ուկրաինացի նախարարը։
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինային ռազմատեխնիկական օգնության ծավալը միայն կաճի։
«Ռուսաստանն արդեն գիտակցում է իր ռազմավարական պարտությունը, բայց դեռ կփորձի մեզ ամենաշատը վնասել: Ցավոք, մինչ հաղթանակի հասնելը մենք դեռ կկորցնենք մեր զինվորներին»,- ասել է Ռեզնիկովը:
«Գորիսի քոլեջի տնօրենը ճնշումներ է գործադրում հաշվապահի նկատմամբ՝ ստիպելով իմ դեմ կեղծ բողոք ներկայացնել»․ Կարեն Լազարյան