«Թուրքիան չի կարող «այո» ասել Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին». Էրդողան
«Թուրքիան չի կարող այո ասել ՆԱՏՕ-ին Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությանը։ Թող չնեղանան»,- այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
Նրա խոսքով՝ ՆԱՏՕ-ն այս դեպքում չի լինի անվտանգության կազմակերպություն, այլ «կդառնա մի վայր, որտեղ կլինեն ահաբեկիչների բազմաթիվ ներկայացուցիչներ»։
«Եթե նույնիսկ Ստոկհոլմն ու Հելսինկին հակաահաբեկչական հայտարարություններ անեն, Անկարան չի կարող հավատալ դրանց»,- ասել է Էրդողանը։
Նա նաև խորհուրդ է տվել Շվեդիայի և Ֆինլանդիայի պատվիրակություններին, որոնք երկուշաբթի օրը ժամանելու են երկիր բանակցությունների համար, «չանհանգստանալ»։
129Երեկ, 21:54
101Երեկ, 16:18
11009.06.2026, 16:06
«Վերահաշվարկվելու են հետևյալ տեղամասերի արդյունքները»․ ԿԸՀ
14409.06.2026, 14:54
Ստացվել է 555 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների քվեարկության արդյունքները վերահաշվարկելու դիմումներ