«Ընդդիմության հետ սակարկությունների գնալն անթույլատրելի է». Լյովա Եղիազարյան
![]() 200 Չորեքշաբթի, 13 հուլիսի, 2022 թ., 12:18 «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Լյովա Եղիազարյանի գրառումը․ «Հեղափոխական իշխանությունը պարտավոր է պահպանել Սահմանադրությունը։ Ընդդիմություն կոչվող ռևանշիստական խմբակը խախտել է Սահմանադրությունը և Ազգային ժողովը չպետք է վարանի և սկսի օրենքի ուժով նրանց մանդատից զրկելու գործընթացը։ Ազգային ժողովի խորհուրդը ոչ թե պիտի քննարկի այդ հարցը, այլ իմպերատիվ պահանջով որոշում կայացնի։ Քննարկելու խնդիր չկա. մարդը հատել է բացակայությունների թույլատրելի սահմանը, պետք է որոշում կայացնել և դիմել ՍԴ: Չպետք է ու անթույլատրելի է ընդդիմության հետ գնալ սակարկությունների։ Նրանց պետք է զրկել նահանջելու հնարավորությունից՝ ընդհուպ մանդատն ինքնակամ վայր դնելուց։ Հուսով եմ, որ հասարակության սպասելիքներին ԱԺ ղեկավարությունը քաջատեղյակ է ու անպայման կկատարի օրենքի պահանջը»։ Աղբյուրը` Լյովա Եղիազարյան |