Զելենսկին մանրամասներ է ներկայացրել Էրդողանի հետ հանդիպման արդյունքներից
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ասել է, որ Լվովում իր թուրք գործընկեր Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ քննարկել է հացահատիկի գործարքի բարելավման, ինչպես նաև Զապորոժյեի ատոմակայանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։
«Լվովում հանդիպման ժամանակ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ քննարկել ենք հացահատիկի նախաձեռնության բարելավման հնարավորությունը, Զապորոժյեի ատոմակայանի շուրջ ստեղծված իրավիճակը»,- գրել է Ուկրաինայի ղեկավարը Telegram-ի իր ալիքում։
Բացի այդ, կողմերն անդրադարձել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հարցերին։ Զելենսկին մանրամասներ չի հայտնել։
Հիշեցնենք, որ Էրդողանն այսօր Լվով է ժամանել Լեհաստանի Ժեշով քաղաքից, որտեղ վայրէջք է կատարել նրա ինքնաթիռը։ Սկզբում Թուրքիայի ղեկավարը հանդիպել է Զելենսկու հետ, իսկ հետո կայացել է եռակողմ հանդիպում՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի մասնակցությամբ։