Հունգարիան որոշում է կայացրել Շվեդիայի և Ֆինլանդիայի վերաբերյալ
Հունգարիայի խորհրդարանը մեկ ամսվա ընթացքում կվավերացնի Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին, հայտարարել է Լեհաստանի վարչապետ Մատեուշ Մորավիեցկին, հայտնում է Reuters-ը։
Նրա խոսքով՝ ինքը նման խոստում է ստացել Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանից՝ Վիշեգրադյան խմբի ղեկավարների գագաթնաժողովի ժամանակ տեղի ունեցած առանձնազրույցի ժամանակ։
«Ես վարչապետ Օրբանին խնդրեցի հնարավորինս շուտ վավերացնել Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցությունը ՆԱՏՕ-ին: Եվ ես խոստում ստացա, որ վավերացումը տեղի կունենա նոր տարում խորհրդարանի առաջին նիստում, այսինքն՝ մեկ ամսից մի փոքր ավելի հետո»,- ասել է Լեհաստանի վարչապետը։