«Բախմուտը 60 տոկոսով ավերված է». Պավել Կիրիլենկո
Բախմուտի ավելի քան 60%-ն ավերվել է ռուսական հարձակման ընթացքում, այս մասին ասել է Դոնեցկի շրջանային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Պավել Կիրիլենկոն։ Նրա խոսքով՝ չորեքշաբթի քաղաքի գնդակոծության հետևանքով երկու խաղաղ բնակիչ է զոհվել։
«Անկախ նրանից, թե թշնամին ինչ փորձեր է անում՝ քաղաք մտնելու համար, չի հաջողվի առաջխաղացում ունենալ»,- ասել է Կիրիլենկոն:
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նախօրեի իր ելույթում շնորհակալություն էր հայտնել զինվորականներին, որոնք կասեցրել են ռուսական զորքերի առաջխաղացումը Բախմուտի մերձակայքում գտնվող դիրքերից։