ԱՄՆ-ն ցանկանում է ընդլայնել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմն առաջարկել է ավելացնել ևս 6 մշտական ​​տեղ Միավորված ազգերի կազմակերպության Անվտանգության խորհրդում՝ առանց այդ երկրներին վետոյի իրավունք տալու։ Այս մասին հայտնում է The Washington Post-ը։
Ինչպես գրում է հոդվածի հեղինակը, նախաձեռնությունն ուղղված է ուկրաինականին նման զինված հակամարտությունների արդյունավետ լուծմանը։
Թերթի տվյալներով՝ ՄԱԿ-ում Միացյալ Նահանգների մշտական ​​ներկայացուցիչ Լինդա Թոմաս-Գրինֆիլդն արդեն խորհրդակցում է կազմակերպության անդամ 193 երկրների դիվանագետների հետ անդամակցության ընդլայնման շուրջ։