Թրամփը կալանքի տակ է
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներկայում կալանքի տակ է Մայամիի դաշնային դատարանում։ Նրան կներկայացնեն 37 քրեական մեղադրանք՝ Ֆլորիդայի Մար-ա-Լագո հանգստավայրում գաղտնի փաստաթղթերի հետ վարվելու առնչությամբ, գրում է CNN-ը։
Նշվում է, որ ձերբակալման ընթացակարգն իրականացվում է առանց մամուլի ներկայության և կրում է ձևական բնույթ։ Մինչ մեղադրանք առաջադրելը Թրամփին ձեռնաշղթաներ չեն հագցնի. մեղադրանքների հրապարակումից հետո Թրամփն ազատ կարձակվի։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ նախկին նախագահն իրեն մեղավոր չի ճանաչում առաջադրված մեղադրանքներից ոչ մեկով։ Սակայն Թրամփը դեռ պետք է ստորագրի մի շարք փաստաթղթեր։