Երևանի բոլոր 475 տեղամասերի նախնական արդյունքները
![]() 1196 Երկուշաբթի, 18 սեպտեմբերի, 2023 թ., 06:54 ԿԸՀ-ն ներկայացնում է Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքները Երևանի բոլոր 475 տեղամասերից․ «Հանրային ձայն» կուսակցություն-9,68% «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն-32․57% «Արդար Հայաստան» կուսակցություն-1.12% «Հաղթանակ» կուսակցություն-1.71% «Ուժը հայրենյաց» կուսակցություն-0.74% «Հայաստանի եվրոպական կուսակցություն-1.11% «Ազգային առաջընթաց» կուսակցություն-18․89% «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցություն-0.34% «Հանրապետություն» կուսակցություն-11.32% «Միացյալ Հայաստան» կուսակցություն -0.55% «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն-1.8% «Ժողովրդավարական Համախմբում» կուսակցություն-1.01% «Ապրելու երկիր» կուսակցություն-3.64% «Մայր Հայաստան» դաշինք-15.43% «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը չի հավաքել անհրաժեշտ ձայների 50+1 տոկոսը, որպեսզի առաջին համարը՝ Տիգրան Ավինյանը օրենքի ուժով դառնա քաղաքապետ։ Երևանի քաղաքապետին ընտրելու է ավագանին: |